Az antibiotikum hatásos, amennyiben az előírt módon, különféle bakteriális megbetegedésekre használjuk. Bár a megfelelő antibiotikum használatával hatékonyan vehetjük fel a harcot a bakteriális fertőzésekkel, ugyanakkor könnyen okozhatunk magunknak más jellegű problémákat. Lássuk, hogyan kerülhetők el az antibiotikumok okozta felesleges kellemetlenségek!
Bővebben...Szervezetünk védekezőképességét az immunrendszerünk határozza meg. Ha gyengébb az immunrendszerünk, gyakrabban és hosszabban számíthatunk különféle megbetegedésekre, mint azok, akiknek elég erős a szervezetük. Az immunrendszerünk erőssége azonban legtöbbször nem egy állandó dolog, számtalan módon tehetünk érte és ellene egyaránt.
Bővebben...Tavasszal minden új életre kel. Felébrednek a téli álmot alvó állatok, bimbózni kezdenek a növények, és egyre több ember szája húzódik mosolyra a jó idő beköszöntével. Az emberek jelentős része mégis erőtlennek, fáradtnak érzi magát a tavasz megérkeztével. Vajon mi okozhatja a tavaszi fáradtságot és hogyan lehet tenni ellene?
Bővebben...Az életkor előrehaladtával számos változás áll be életünkben és szervezetünkben egyaránt. Az idösödő szervezetnek a fiatallal szemben egészen más és sokkal komolyabb védelemre, támogatásra van szüksége annak érdekében, hogy a betegségekkel szembeni harcban minél eredményesebb lehessen.
Bővebben...A méhek rendkívüli szereplői a természetnek. Kreativitásuk megmutatkozik az étkezés, az utódok nevelése és a kaptár kialakítása során is. Tudtad, hogy a védelmüket propolisszal maximalizálják? De mi is az a propolisz és mitől olyan értékes az emberek számára is, ha immunerősítésről van szó?
Bővebben...A méhkaptárban a méhpempő kizárólag a méhkirálynő eledele. Talán ennél a ténynél komolyabb bizonyíték nem is szükséges arra, hogy egyértelművé váljon, a méhpempő mennyire értékes, tápanyagdús eledel, hiszen a kaptár legfontosabb szereplője fogyasztja. De vajon miért éri meg nekünk, embereknek is ezt fogyasztani, különösen influenzaszezon és járványok idején?
Bővebben...A méhek régóta részesei az emberek mindennapjainak. Sokat köszönhetünk nekik, így a legtöbben pozitívan és szeretettel gondolunk ezekre a szorgos kis élőlényekre. Bárhogyan is vélekedj, egy biztos: a méhek nagyon különleges állatok, amit alátámaszt a következő 7 érdekesség is.
Bővebben...Szúnyogcsípés, darázscsípés, méhcsípés… A jó idő már kopogtat az ajtón, ezzel együtt pedig nem csak mi, hanem a rovarok is előmerészkednek. Minél több időt töltünk a szabadban, annál inkább számolnunk kell azzal, hogy valami megcsíp bennünket. De vajon tényleg minden csípés olyan rossz, mint amilyennek elsőre tűnik?
Bővebben...A hidegebb évszakokban mindenkit foglalkoztat a kérdés: hogyan tehetünk többet az egészségünk megőrzéséért? A megfázásos és influenzás időszakot úgy vészelhetjük át a legkönnyebben, ha megfelelően támogatjuk az immunrendszerünk működését. Ehhez válaszd te is a természet erejét! Segítünk, hogyan maradhatsz egészséges méhpempővel!
Bővebben...Év elején a testtömegre vonatkozó fogadalmak miatt sokan keresnek különféle alternatívákat az addigi étkezési szokások helyett. Az egyik fő alapanyag, melyet ilyenkor sokan lecserélnek, az a cukor. Vajon a méz megfelelő alternatíva lehet az édesítésre?
Bővebben...- 1
- 2
- Következő »